Samyelm
85
Human
Mage
Samyelm
‹ Staff ›
pbguild: Staff
pblevel: 85
pbrace: Human
pbgender: Male
pbclass: Mage
Samyelm

Re: Event Ötletek / Javaslatok!

HozzászólásSzerző: Samyelm » 2014.05.08. 06:32

Üdv maga az ötlet jó de ezt az egészet meg kell írnia a devnek. De köszönjük az ötletet várjuk a továbiakat.

Dlightning
Adminisztrátor
Orc
Hunter
Dlightning
‹ Staff ›
Adminisztrátor
pbrace: Orc
pbclass: Hunter
Dlightning

HozzászólásSzerző: Dlightning » 2014.05.10. 06:53

Emon írta:Ha valaki meghal akkor 3-5 secen belül feltámaszthatná egy sipirit healer (olyanok mint bgken, lelehetne rakni őket végig a verseny területén) Az lenne a jó ha csak fél hpval és fél mannával élednének a playerek (nem tudom ez mennyire kivitelezhető)

Ezzel a résszel van egy kis probléma. :( A probléma mégpedig az, hogy ha egy játékos meghal, akkor - a szerver úgy van beállítva - automatikusan a legközelebbi temetőben kerül a szelleme. Esetleg úgy lehetne megoldani, hogy teleportálós spirit healer után egy NPC az event helyére teleportálja, vagy custom spirit healer csinálja ugyanezt, ezzel az az egyetlen probléma van, hogy teszem azt feléled, és szépen felhíleli magát, majd csak utána teleportálódik el, ami probléma. Persze ezt úgy is meg lehet oldani, hogy éled, és utána instant teleportal elkerül az event helyére, az meg szintén gondot szokott okozni, ilyenkor szoktak jönni a hasonló dumák: "Nem volt időm felkészülni", "Köcsög GM-ek, hova rakják már ezt a teleport location-t" stb...

Amúgy az ötlet tetszik.

Köszi és üdv:
Dlightning
<GM> Dlightning, Lifeforkill
Web, Eventek, Quest fix

Dlightning
Adminisztrátor
Orc
Hunter
Dlightning
‹ Staff ›
Adminisztrátor
pbrace: Orc
pbclass: Hunter
Dlightning

HozzászólásSzerző: Dlightning » 2014.05.10. 07:15

Aki esetleg kapósabb a PvP event ötletelés terén, azzal szeretném megosztani a már készülő eventünk némely (már működő) részét. Jó lenne, ha össze dugnánk a fejünket és segítenétek az ötletelésben. :)

Az event természetesen PvP beállítottságú lenne. Egy egyedileg épített arénában játszódna. A lényege a következő:

Az aréna területén random időközönként ice blockok spawnolnak és despawnolnak (előre meghatározott helyekre), amit azért tartok fontosnak, hogy legyen egy kis LoS és randomizáció az egészben, így nem lenne annyira unalmas.

Mivel nem kicsi arénáról van szó (mondjuk nem is hatalmas) ezért az sem elhanyagolható szempont, hogy ne legyen egy olyan csapat sem, aki el szeretné húzni a játékot ezzel hátráltatván a többieket. Ezt kiküszöbölendő, integráltam egy blizzard rendszert is, amit manuálisan mi kezelünk. Ez annyit csinál, hogy ha teszem azt 5 percig a pályán nem történik semmi, akkor elindítjuk és egy blizzard (a mage spell) megy körbe-körbe a pályán, és sebez mindenkit. A sebzés szinte elhanyagolható, kb 2000-4000 dmg-t okoz, de ösztönöz arra, hogy történjen valami. :D.

Eredetileg úgy gondoltam, hogy lesz az eventhez egy quest, és itt van egy logikai bukfenc az én részemről. Az event legfontosabb része az lenne, hogy a pályán körbe-körbe mozgó masinákból itemeket gyűjtsenek a résztvevők, és aki előbb le tudja adni a meghatározott számú itemet, az nyer. Közben természetesen menne a PvP része. A probléma ott kezdődik, hogy úgy oldottam meg (hogy ne legyen unalmas) hogy a masina 50% eséllyel ad itemet, de a másik 50% esetén pedig stunol 1-2-3 másodpercre. Ez valljuk be, egy PvP event alatt szerintem megölné a játékélményt. Legalábbis szerintem.

Ha esetleg van valami ötletetek, vagy hozzászólásotok akkor kérlek nyugodtan írjátok le ide. Mert jó lenne már befejezni az eventet, és jó párszor meg is lehetne tartani, hiszen szerintem nem olyan vészesen rossz. :)
<GM> Dlightning, Lifeforkill
Web, Eventek, Quest fix

Belépés  •  Regisztráció