Orsforizs
Moderátor
Blood Elf
Mage
Orsforizs
Moderátor
pblevel: 80
pbrace: Blood Elf
pbgender: Male
pbclass: Mage
Orsforizs

Re: cataclysm ötletek

HozzászólásSzerző: Orsforizs » 2014.11.24. 21:04

Lucifair, alapjában véve a következőképpen kell szerintem elképzelni a dolgot: van mondjuk két rivális étterem, amelyik hamburgereket készít és forgalmaz (esetünkben jóval több van, de az egyszerűség kedvéért legyen legyen most kettő). Az egyik középszerű hamburgereket készít, olajban tocsogó sült krumplival, kis, vékony, fonnyadt husikákkal. A másik egy jó, hangulatos retró étterem, ahol nagy, házi bucikat adnak, saját húspogácsával és házi burgonyával, és tegyük fel, hogy majdnem minden más marketingtényező hasonló (ár-érték, elhelyezkedés, stb.)
Ám mégis az első étterembe fognak többen menni. Hogy miért? Mert ebben az étteremben van ingyen wifi, sokkal olcsóbb és gyorsabb, és ami talán a legfontosabb: nagyobb a marketingje, sőt van marketingje és bizonyos fokú ismertsége. Ez esetben, -hogy az allegóriámból metafora váljon-, nyilán a Mc'Donaldsba fognak menni az emberek, hiába gyengébb minőségű az étel, de ott esznek a barátaik, az a menő hely, ahova előadások közben be lehet ülni, stb.
Milyen jövőképe van akkor a kis, házias étteremnek? Fent tarthatja a megszokott színvonalat, bevezethet pár új innovációt, ami belefér az étterem stílusába, esetleg amennyiben van anyagi lehetősége, jobban promotálja magát. Ezzel egy dolgot biztosan elér: a törzsvevőket megtartja, akik aztán szépen lassan elmondják a haveroknak, hogy "te baszd, van egy k*rva jó hely, gyere, próbáld ki te is". Persze, ehhez kell, hogy a kis étterem lépést tudjon tartani és folyamatosan fejlődni tudjon.
Úgyhogy gyerünk, folytassuk tovább ezt az utat, és mi lesz a hétvégi menü?!

lucifair
1
Blood Elf
Rogue
lucifair
pblevel: 1
pbclass: Rogue
lucifair

HozzászólásSzerző: lucifair » 2014.11.24. 21:19

Orsforizs írta:Lucifair, alapjában véve a következőképpen kell szerintem elképzelni a dolgot: van mondjuk két rivális étterem, amelyik hamburgereket készít és forgalmaz (esetünkben jóval több van, de az egyszerűség kedvéért legyen legyen most kettő). Az egyik középszerű hamburgereket készít, olajban tocsogó sült krumplival, kis, vékony, fonnyadt husikákkal. A másik egy jó, hangulatos retró étterem, ahol nagy, házi bucikat adnak, saját húspogácsával és házi burgonyával, és tegyük fel, hogy majdnem minden más marketingtényező hasonló (ár-érték, elhelyezkedés, stb.)
Ám mégis az első étterembe fognak többen menni. Hogy miért? Mert ebben az étteremben van ingyen wifi, sokkal olcsóbb és gyorsabb, és ami talán a legfontosabb: nagyobb a marketingje, sőt van marketingje és bizonyos fokú ismertsége. Ez esetben, -hogy az allegóriámból metafora váljon-, nyilán a Mc'Donaldsba fognak menni az emberek, hiába gyengébb minőségű az étel, de ott esznek a barátaik, az a menő hely, ahova előadások közben be lehet ülni, stb.
Milyen jövőképe van akkor a kis, házias étteremnek? Fent tarthatja a megszokott színvonalat, bevezethet pár új innovációt, ami belefér az étterem stílusába, esetleg amennyiben van anyagi lehetősége, jobban promotálja magát. Ezzel egy dolgot biztosan elér: a törzsvevőket megtartja, akik aztán szépen lassan elmondják a haveroknak, hogy "te baszd, van egy k*rva jó hely, gyere, próbáld ki te is". Persze, ehhez kell, hogy a kis étterem lépést tudjon tartani és folyamatosan fejlődni tudjon.
Úgyhogy gyerünk, folytassuk tovább ezt az utat, és mi lesz a hétvégi menü?!

Ors.
Maximálisan egyet értek veled.
A stílusoddal is meg azzal is amit mondasz.
Egyébként is te voltál az egyik olyan Fórumozó aki miatt reggelente megnéztem,h van e új komment :D
De de visszatérve. a válaszodra
ÍGY VAN.
Viszont ha a törzsvendégek nagy része elmegy mert teszem azt a hamburgerből hetekig hiányzik a saláta és a felszolgálók stílusa is olyan amilyen, akkor azon sem árt gondolkodni,h ezeket valahogy visszahozzuk.
Nem votl semmi baj amíg a szerver pvps része ki nem vonult taurira.
És nem azért mentek át mert jobb a sok bug meg a kevés játékterület, hanem azért mert itt teljesen megszünt a pvp.
Nem egy játékossal beszéltem ott akik visszajönnének ha lenne itt pvp.
Nem is kettővel.
Egyébként neked vannak tök jó ötleteid az egyetlen számomra hiányosság,h ezeket nyilván pve szemszögből nézed.
Szóval vagy neked írom privátba a pvp ötleteket te meg átfogalmazva kicsinosítva átküldöd valamelyik helytartónak vagy megnézed valahogy pvp szemszögből is a dolgot és afelé is ötletelsz.
Mert neked tényleg van tehetséged kitalálni,h hogyan kell tálalni a dolgokat.
Ja és nem utolsó sorban értelmesen érvelsz.
Abban viszont egyet kell,h értsünk szerintem,h ha nincs pvp akkor nincs létszám.
Nagyon sokan sőt merem állítani,h a játékosok többsége a pvp miatt wowozik.
De erről nicns felmérésem, csak személyes vélemény.

calex
1
Human
Warrior
calex
pblevel: 1
pbrace: Human
pbclass: Warrior
calex

HozzászólásSzerző: calex » 2014.11.24. 21:51

Duengeon deserter debuffot ki lehetne iktatni mert a játékosok maradék kedvét is elveszi ettől a kiegtől.

Dlightning
Adminisztrátor
Orc
Hunter
Dlightning
‹ Staff ›
Adminisztrátor
pbguild: Staff
pblevel: 85
pbrace: Orc
pbclass: Hunter
Dlightning

HozzászólásSzerző: Dlightning » 2014.11.24. 22:05

calex írta:Duengeon deserter debuffot ki lehetne iktatni mert a játékosok maradék kedvét is elveszi ettől a kiegtől.

Van olyan eset, amikor jogtalanul triggerel a Deserter? :)
<GM> Dlightning, Lifeforkill
Web, Eventek, Quest fix

Leves
Moderátor
Tauren
Warrior
Leves
‹ Ancients ›
Moderátor
pbguild: Ancients
pbrace: Tauren
pbgender: Female
pbclass: Warrior
Leves

HozzászólásSzerző: Leves » 2014.11.25. 01:40

Dlightning írta:
calex írta:Duengeon deserter debuffot ki lehetne iktatni mert a játékosok maradék kedvét is elveszi ettől a kiegtől.

Igazság szerint van. Amikor behív rhc és mondjuk olyan hív be amihez nincs kedved/időd mert túl hosszú (lsd. ZG ahol nem igazán vannak opcionális bossok, mint pl HoO esetében ahol az első boss után egyből ölheted az utolsót), akkor ugye disband party, reinv rejoin a megoldás. Ilyenkor szokott 1-2 emberre desertert dobni. Persze megvan rá a megoldás hogy lehet ezt áthidalni, de egyet kell értsek Calexel hogy ha ki lenne kapcsolva egyszerűbb lenne az élet.
tlhutlhmeH HIq ngeb qaq law' bIQ qaq puS.

Maggi - LvL 85 Warrior
Knorloth - LvL 85 Shaman
Asrel - LvL 85 Warlock

http://ancients.hu/

Orsforizs
Moderátor
Blood Elf
Mage
Orsforizs
Moderátor
pblevel: 80
pbclass: Mage
Orsforizs

HozzászólásSzerző: Orsforizs » 2014.11.25. 07:05

És nem azért mentek át mert jobb a sok bug meg a kevés játékterület, hanem azért mert itt teljesen megszünt a pvp.

Igen, én is beszéltem Tauris játékosokkal, és nekik is az egyetlen kifogásuk volt, hogy nincs PvP a szerveren. Viszont ezzel sajnos nincs mi tenni, mert az itteni játékosközösség, szerintem bátran állíthatom, hogy 90%-a PvE orientált. Most a magam példáját tudom hozni, én inkább gyűjtögetek acsikat és mountokat, meg el tengek-lengek, de a PvP annyira nem fekszik.
Az egyik dolog az, ami segíthet mondjuk, hogy JP-re most már senkinek nincs szüksége, így aki akar, azt tud abból gearelődni PvP-re, Honor átváltása után. Csak ha kedv nincs hozzá akkor nem lehet mit tenni... Amikor néha megkérdezem, akkor is azt mondják a sorban állók, hogy inkább Allis kéne.

Szóval vagy neked írom privátba a pvp ötleteket te meg átfogalmazva kicsinosítva átküldöd valamelyik helytartónak vagy megnézed valahogy pvp szemszögből is a dolgot és afelé is ötletelsz.

Rendben, én benne vagyok. :)

Gubec
Globális Moderátor
Blood Elf
Paladin
Gubec
Globális Moderátor
pbclass: Paladin
Gubec

HozzászólásSzerző: Gubec » 2014.11.25. 08:19

Leves írta:
Dlightning írta:

Igazság szerint van. Amikor behív rhc és mondjuk olyan hív be amihez nincs kedved/időd mert túl hosszú (lsd. ZG ahol nem igazán vannak opcionális bossok, mint pl HoO esetében ahol az első boss után egyből ölheted az utolsót), akkor ugye disband party, reinv rejoin a megoldás. Ilyenkor szokott 1-2 emberre desertert dobni. Persze megvan rá a megoldás hogy lehet ezt áthidalni, de egyet kell értsek Calexel hogy ha ki lenne kapcsolva egyszerűbb lenne az élet.

Erre van kitalálva a irányított DF mondjuk :D igaz vannak olyan barmok akik csak úgy kilépnek, vagy pl be bugol a df/insta és önhibáján kivül a player desertert kap mert kivágja a playert az instából. Lehet jó lenne kis időre kikapcsolni vagy a df rendszert átnézni. :ugeek:
Gubec - Paladin 85
Gubee - Mage 85
Gubaa - Death Knight 85
Managas - Shaman 85
Gubix - Hunter 85
Gubler - Priest 85
Gublex - Druid 85
Nox - Warrior 85
Mandarin - Warlock 85
Pharalax - Paladin 85
Crazzul - Rogue 85

Belépés  •  Regisztráció